Składamy wniosek o kredyt

28.10.2012

Składamy wniosek o kredyt

Porównałeś oferty banków, wybrałeś najkorzystniejszy dla siebie, a więc czas na złożenie wniosku o kredyt w banku. Jeśli decydujesz na kredyt mieszkaniowy często w momencie składania wniosku masz już zakupioną nieruchomość, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkanie z rynki pierwotnego.

Umowa z deweloperem, obojętnie rezerwacyjna, wstępna czy już właściwa, jest bowiem podstawą do złożenia wniosku. Bank musi znać wartość nieruchomości oraz w późniejszy etapie będzie potrzebował dokumentów jej dotyczących.

Jakie dokumenty składamy razem z wnioskiem kredytowym? Powinieneś wiedzieć, że w zależności od banku pula dokumentów potrzebnych do podjęcia przez niego decyzji troszkę się różni - jeden bank będzie chciał ich więcej, inny mniej. Zdarza się również, że bank może poprosić Cię o jakiś dokument już w trakcie rozważania decyzji. Kalkulator hipoteczny, dostępny w Internecie, pozwoli Ci określić, jakich dokumentów będziesz potrzebował. Jeden z nich znajdziesz tutaj. Po wpisaniu swoich parametrów, kalkulator hipoteczny wyświetli listę dokumentów z podziałem na osobowe, dochodowe oraz te dotyczące nieruchomości. Wnioskując o kredyt, zwłaszcza kredyt długoterminowy jak hipoteczny czy wysoki kredyt gotówkowy, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że bank prześwietli Twoje dochody i wydatki z co najmniej ostatnich sześciu miesięcy.

W zaświadczeniu o dochodach, które złożysz wraz z wnioskiem o kredyt, a który wypełnia Twój zakład pracy, ważna będzie nie tylko wysokość dochodów, ale również to, w jaki sposób je uzyskujesz: czy na podstawie umowy o pracę na czas określony/nieokreślony, umowy zlecenia, umowy o dzieło czy kontraktu. Bank sprawdzi, jakie stałe wydatki ponosisz i jakie masz stałe zobowiązania. Pamiętaj jednak, że jeśli w jednym banku odmówią Ci kredytu, w innym Twoją historię kredytową mogą potraktować zupełnie inaczej, co zaowocuje decyzją pozytywną.

Podziel się:

NK

Wykop

Ocena: 1 gwiazdka (słabe)Ocena: 2 gwiazdki (nic specjalnego)Ocena: 3 gwiazdki (dostateczny)Ocena: 4 gwiazdki (dobre)Ocena: 5 gwiazdek (bardzo dobre)

Średnia ocena: 5   / 1 razy

Oceń artykuł:

Artykuły powiązane:

Serwis korzysta z plików cookie w celu poprawienia obługi serwisu. Więcej informacji w Polityce prywatności

x