Wizyta w banku i wniosek o kredyt

07.05.2013

Wizyta w banku i wniosek o kredyt

W przeciwieństwie do zwykłej pożyczki gotówkowej, którą w wielu bankach otrzymamy nawet po prostu na oświadczenie, kredyt hipoteczny wiąże się z długą i dość zawiłą procedurą. Poznaj jej etapy.

Jeśli już porównałeś oferty bankowe i zdecydowałeś się na tą, którą będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, powinieneś udać się do banku, gdzie złożysz wniosek o kredyt. Przedstawiciel bankowy przedstawi Ci całkowite koszty kredytu, wstępnie wyliczy Twoją zdolność kredytową i przedstawi symulację kredytu. Jeśli wykażesz się odpowiednią zdolnością kredytową, będziesz mógł wypełnić wniosek o kredyt.

Jeśli Twoja zdolność kredytowa nie wystarczy, abyś zaciągnął taki kredyt, jakiego potrzebujesz, bank zaproponuje Ci kwotę niższą. Nie musisz się na to decydować. Zdolność kredytowa jest bowiem w wielu bankach wyliczana trochę inaczej, istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w innym bank będziesz miał ją odpowiednią do wysokości kredytu, jaki chcesz zaciągnąć.

Symulacja kredytu to harmonogram spłaty rat kredytowych przez cały okres kredytowania. W symulacji wykazane będzie więc każda rata, którą przyjdzie Ci spłacić. Jest to jednak wykaz dość umowy, z tego względu, że oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zmienne.

Jest ono bowiem uzależnione od wysokości stóp procentowych w Polsce i bank nie jest w stanie przewidzieć ich wysokości. A jeśli oprocentowanie kredytu hipotecznego jest zmienne, to i wysokość raty będzie się zmieniać. Jak często? To zależy od zasady, jaką bank przyjął na uaktualnianie oprocentowania.

Odpowiednia zdolność kredytowa i złożenie wniosku kredytowego nie oznacza, że uzyskasz kredyt. Bank, a ściślej wyznaczony do tego analityk, przeanalizuje Twoją sytuację finansową, dotychczasową historię kredytową i dopiero wówczas podejmie decyzję. Banki zazwyczaj na pojęcie decyzji dają sobie miesiąc.

Podziel się:

NK

Wykop

Ocena: 1 gwiazdka (słabe)Ocena: 2 gwiazdki (nic specjalnego)Ocena: 3 gwiazdki (dostateczny)Ocena: 4 gwiazdki (dobre)Ocena: 5 gwiazdek (bardzo dobre)

Średnia ocena: 5   / 1 razy

Oceń artykuł:

Artykuły powiązane:

Serwis korzysta z plików cookie w celu poprawienia obługi serwisu. Więcej informacji w Polityce prywatności

x