Koszt kredytu hipotecznego

16.09.2013

Koszt kredytu hipotecznego

Jest kryzys, społeczeństwo nasze ubożeje nic więc dziwnego że mniej budujemy domów i mniej kupujemy mieszkań. Nie jest żadną tajemnicą że budujemy i kupujemy najczęściej za kredyty bankowe, a konkretnie kredyty hipoteczne o które jak wiadomo jest obecnie znaczniwww.e trudniej niż kiedyś i które są teraz bardzo drogie, wszystkich poza tym nie wszystkich jest na nie stać. Jest jednak pewna grupa ludzi która nieźle sobie radzi, dobrze zarabia więc może sobie pozwolić na bardzo drogi w tej chwili kredyt hipoteczny.

Nie musimy tłumaczyć co to jest kredyt hipoteczny i na jakich zasadach działa, ale dla niezorientowanych przypominamy że kredyt hipoteczny to taki kredyt którego zabezpieczeniem jest hipoteka zastawianej nieruchomości. Dlaczego obecnie jest tak trudno w bankach o kredyt tego typu i dlaczego jest aż tak drogi. Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona, bowiem do każdej sytuacji do każdego starającego się o kredyt powinno się podchodzić indywidualnie bowiem każda sytuacja jest inna. Dla jednych kredyt o który stara się może być tani a dla innych kosmicznie drogi. Na przykład kredyty hipoteczne w euro – są jeszcze banki które udzielają takich kredytów, np. WZ WBK – aby o nie w ogóle się starać trzeba zarabiać powyżej 10 tysięcy złotych. Ale na takie kredyty jest teraz mało chętnych, ponieważ często już kredyty hipoteczne w polskiej walucie są tańszymi kredytami niż kredyty w euro.

Poza tym każdy starający się o taki kredyt hipoteczny chciałby aby jego był jak najtańszy i jak najkorzystniejszy, ale aby tak się stało należy dobrze przeanalizować rynek. Trzeba dopasować kredyt do aktualnej sytuacji finansowej starającego się o kredyt. Poza tym trzeba starać się o kredyt z najdłuższym okresem spłaty, trzeba mieć wkład własny, należy składać wnioski w co najmniej kilku bankach a najlepiej poprosić o pomoc dobrego doradcę finansowego, który przedstawi starającemu się o kredyt co najmniej kilka wariantów kredytowych. Tak czy inaczej najkorzystniejsze w chwili obecnej kredyty hipoteczne – czytaj najtańsze – mają takie banki jak BGŻ, PKO BP oraz Deutsche Bank.

Można jeszcze dodać że dwa ostatnie banki nie pobierają prowizji i nie żądają wkładu własnego. Decyzja jednak należy do starających się o kredyty hipoteczne.

Podziel się:

NK

Wykop

Ocena: 1 gwiazdka (słabe)Ocena: 2 gwiazdki (nic specjalnego)Ocena: 3 gwiazdki (dostateczny)Ocena: 4 gwiazdki (dobre)Ocena: 5 gwiazdek (bardzo dobre)

Średnia ocena: 5   / 1 razy

Oceń artykuł:

Serwis korzysta z plików cookie w celu poprawienia obługi serwisu. Więcej informacji w Polityce prywatności

x