Sposoby wyboru kredytu mieszkaniowego

31.01.2013

Sposoby wyboru kredytu mieszkaniowego

Kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie na wiele lat. Bardzo ważny jest zatem jego wybór - musimy mieć pewność, że rzeczywiście wybraliśmy ofertę na obecną chwilę najlepszą dla nas. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby sam analizować oferty bankowe, poznaj sposoby i narzędzia, które mogą Ci w tym pomóc.

Mnogość ofert kredytów mieszkaniowych dostępnych obecnie na rynku może być dla przeciętnego obywatela przerażająca. Nie dość, że każdy bank posiada w swojej ofercie takie produkty finansowe, jak: kredyt na mieszkanie, kredyt na dom czy budowę działki, to jeszcze często posiada kilka różnych wersji tego samego produktu. Ciężko się w tym zorientować, podobnie jak nadążyć za wprowadzanymi i wycofywanymi promocjami, rabatami, dodatkowymi kosztami. Należy też tutaj podkreślić, że każdy bank podchodzi do przyszłego kredytobiorcy indywidualnie. Jeśli więc w ofercie kredytu podane jest określone oprocentowanie, nie oznacza to, że ostatecznie takie właśnie przypadnie klientowi. Musisz się spodziewać, że bank przed decyzją, czy udzieli Ci kredytu i w jakiej wysokości, przeanalizuje kilka kwestii. Mianowicie: obliczy, jaką masz zdolność kredytową, uwzględniając Twoje dochody i wydatki, sprawdzi Twoją dotychczasową historię kredytową, czyli jakie zobowiązania posiadasz aktualnie, jak spłacałeś dotychczasowe kredyty itp.

Ponieważ łatwo się zgubić w porównywaniu ofert przy jednoczesnym uwzględnieniu swojej sytuacji materialnej, przyszli kredytobiorcy często korzystają z usług doradcy kredytowego. Tu do najpopularniejszych zaliczyć możemy firmy: Comperia.pl, Open Finance czy Expander. Doradcy z tym firm przeanalizują Twoją sytuację, wyliczą, na jaki kredyt Cię stać, ale ich główną zaletą jest fakt, że są na bieżąco z promocjami w bankach, dlatego są w stanie wskazać najlepszą na chwilę obecną ofertę dla klienta.

Jeśli jednak nie chcesz skorzystać z ich usług i wolisz wybrać kredyt mieszkaniowy sam, najszybciej zrobisz to, korzystając z kalkulatorów hipotecznych dostępnych online. Tylko w ten sposób bowiem jesteś w stanie przeanalizować dużą liczbę ofert bankowych na raz. Główne zalety takich kalkulatorów to wygoda - nie musisz wychodzić z domu, aby szczegółowo i na spokojnie porównać wiele ofert, no i dostępność - wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać hasło: kredyt hipoteczny kalkulator. W wynikach dostaniesz cały szereg stron, na których zamieszczone są kalkulatory kredytu hipotecznego.

Podziel się:

NK

Wykop

Ocena: 1 gwiazdka (słabe)Ocena: 2 gwiazdki (nic specjalnego)Ocena: 3 gwiazdki (dostateczny)Ocena: 4 gwiazdki (dobre)Ocena: 5 gwiazdek (bardzo dobre)

Średnia ocena: 5   / 1 razy

Oceń artykuł:

Serwis korzysta z plików cookie w celu poprawienia obługi serwisu. Więcej informacji w Polityce prywatności

x