Jakie mieszkania kupujemy najczęściej?

19.05.2013

Jakie mieszkania kupujemy najczęściej?

Kupno mieszkania to bardzo ważna decyzja i to nie tylko finansowa. Wówczas przyjdzie nam bowiem sprecyzować w końcu, jakie powinno być mieszkanie naszych marzeń i na ile nasze wymagania możemy dostosować do realiów. Co jest ważne przy wyborze mieszkania?

Dla każdego z nas przy wyborze mieszkania czy domu co innego będzie ważne. Jednak aby nie popełnić tak zwanej "gafy", z którą pamiętajmy będziemy się męczyć wiele lat, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka, dość standardowych kryteriów, które dla każdego z nas będą miały tu większe lub mniejsze znaczenie. To, co najczęściej bierzemy pod uwagę, to: lokalizacja, metraż i liczba pokoi, kondygnacja, nasłonecznienie mieszkania i jego ustawienie względem stron świata, dogodna komunikacja, duża dostępność punktów usługowych i sprzedażowych. W zależności, od tego kto poszukuje mieszkania, możemy wyróżnić trze grupy nieruchomości najbardziej pożądanych.

Mieszkanie dla singla

Coraz więcej osób decyduje się na życie w "pojedynkę". Coraz później też odchodzimy z domów rodzinnych i decydujemy się na samodzielne życie. Single najczęściej poszukują kawalerki lub mieszkania dwupokojowego o niewielkim metrażu, najczęściej z aneksem kuchennym.

Mieszkanie dla rodziny

Siłą rzeczy rodzina potrzebuje mieszkania większego. Jak się jednak okazuje rodziny, a także osoby samotnie wychowujące dziecko, kupują mieszkanie większe, jednak niewiele. Najprawdopodobniej tu wyznacznikiem są koszty związane z użytkowaniem lokalu o większej powierzchni. Niestety, skutkiem tego, jak wykazują badania prawie połowa ludzi w Polsce mieszka w nieruchomościach, które według standardów europejskich uznać by można za przeludnione.

Apartamenty

Trzecia grupa kupowanych w Polsce nieruchomości to apartamenty i penthousy, które wyróżniają się lokalizacją blisko centrum miasta oraz dużym metrażem. Kupują je najczęściej biznesmeni i pracownicy w imieniu dużych firm zagranicznych.

Podziel się:

NK

Wykop

Ocena: 1 gwiazdka (słabe)Ocena: 2 gwiazdki (nic specjalnego)Ocena: 3 gwiazdki (dostateczny)Ocena: 4 gwiazdki (dobre)Ocena: 5 gwiazdek (bardzo dobre)

Średnia ocena: 5   / 1 razy

Oceń artykuł:

Serwis korzysta z plików cookie w celu poprawienia obługi serwisu. Więcej informacji w Polityce prywatności

x